چطور عیدی دادن را بپیچانیم؟

چطور عیدی دادن را بپیچانیم؟

نویسنده: الهه ایزدی

راهکارهایی برای اینکه عیدی دادن را بپیچانید:

۱- مسافرت بروید و کل عید را همان‌جا بمانید. این‌طوری کسی نمی‌تواند به خانه‌تان بیاید و مجبور نمی‌شوید عیدی بدهید.

البته حتما می‌دانید که اگر عیدی ندهید، توقع عیدی گرفتن هم نباید داشته باشید. پس بهترین راه پیچاندن عیدی این است که گزینه سفر رفتن همیشه روی میزتان باشد. البته اگر زیر میز یا بالای کمد هم باشد مشکلی ندارد، مهم این است که باشد!

۲- مریض شوید. بهتر است بیماری‌تان ویروسی باشد، مخصوصا از نوع کرونا! مطمئن باشید دیگر هیچ بنی‌بشری جرئت نمی‌کند پا به خانه‌تان بگذارد؛ حتی از سر کوچه‌تان هم رد نمی‌شوند.

۳- اگر می‌خواهید به سنت‌ها وفادار باشید و روش‌های قدیمی را به‌کار ببرید، به خانه کسی نروید تا به خانه‌تان نیایند.

البته به‌جز کوچک‌ترها که احساس وظیفه می‌کنند حتما به بزرگ‌ترها سر بزنند، یک عده هم هستند که خانه‌شان هم نروی، به خانه‌ات می‌آیند. این دسته عاشق مهمانی هستند و با دورهمی خیلی حال می‌کنند. برای مواجهه با این افراد، مورد بعدی پیشنهاد می‌‌شود.

۴- در را باز نکنید! یک شیوه مطمئن که از قدیم هم جواب می‌داده باز نکردن در است. البته الان اکثرا قبل از آمدن تماس می‌گیرند تا از بودنِ میزبان در خانه مطمئن شوند. پس تلفن را جواب ندهید و یا کلا سیم آن را از پریز بکشید.

۵- زنگ در را خراب کنید. می‌توانید برق کل ساختمان را هم قطع کنید. این‌طوری زنگ‌‌ها برای هیچ مهمانی به صدا در نخواهند آمد.

۶- اگر تمام روش‌های بالا را به‌کار بردید ولی باز نتوانستید مانع ورود مهمان شوید، نگران نباشید. ما باز هم برایتان راه‌در‌رو داریم‌.

وقتی عید دیدنی تمام شد و مهمان‌ها بلند شدند که بروند، کمی گوشه لب‌هایتان را به پایین کج کنید، ابروی راستتان را بالا بدهید و گردنتان را در زاویه ۳۰ درجه نگه دارید. بعد با شرمندگی بگویید که دوست داشتید پول نو بدهید ولی هیچ‌جا پول تانشده پیدا نکردید.

اگر فکر می‌کنید مهمان‌هایتان مقدار قابل توجهی رو دارند و احتمالا می‌گویند پول کهنه هم قبول است، بگویید بانک‌ها تعطیل شده بوده و به چند عابربانک هم سر زده‌اید ولی دستگاه پول نداشته است.

۷- از گرفتاری‌هایتان بگویید. آن روز ورشکست شوید! با تضرع و زاری بگویید که حقوقتان را نداده‌اند و هر چه لیچار بلد بودید (البته قابل گفتن جلو بچه‌ها باشد) به مسببانش بگویید. خلاصه تا می‌توانید نک‌و‌نال کنید و تا مهمان‌ها دست توی جیبشان نکرده‌اند که بهتان پول قرض بدهند، ول نکنید.

۸- راه آخر هم این است که هرچه خرت‌و‌پرت و ظرف و ظروف و جینگیل وینگلِ اضافه در خانه داشتید که می‌خواستید بریزید دور، کادو کنید و به‌عنوان عیدی بدهید برود.

روش‌های بالا مخصوص مواقع ضروری یا آدم‌های باطن‌الخسیس و جامع‌الکِنِس است.

اگر جزو این دسته نیستید، دست‌‌به‌‌جیب شوید و یک پنج هزار تومانی عیدی بدهید. راه دوری نمی‌رود.

پایان

برای مطالعه سایر مطالب اینجا کلیک کنید.

لینک کوتاه مطلب : http://dtnz.ir/?p=317816
نظر بدون فحش شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.