ضرب‌المسائل در بازار کتاب

کتاب ضرب‌المسائل اثر محمد پوررشيدي منتشر شد. «ضرب المسائل» کتابي است که در آن افسانه پيدايش چند ضرب المثل شيرين فارسي به زبان طنز نگاشته شده است. قصه اين ضرب‌المثل‌ها همگي از ذهن نويسنده  کتاب عبور کرده، از مسير اصلي خود خارج و به قالب شعر در آمده‌اند. در اين کتاب سرچشمه ظهور پانزده ضرب‌المثل شناخته شده در زبان فارسي، به گونه‌اي متفاوت و با بياني جذاب، موزون و در عين حال ساده براي خواننده به رشته تحرير درآمده‌است.

«محمد پوررشيدي» طنز نويس و طنز‌پژوه و نويسنده کتاب «ضرب المسائل» از سال نود و پنج به تحقيق و جستجو در زمينه ضرب‌المثل‌هاي ايراني پرداخته و اين قصه‌ها را باز توليد کرده است تا از مقتضيات زمان هم دور نباشد! اشعار اين کتاب دنياي گذشته و حالِ ما را به شکلي آهنگين و زيبا به يکديگر پيوند مي‌دهد و گهگاه گريزي مي‌زند به مسائل جاري و ساري در زندگي روزمره ‌ما و تلنگري مي‌شود، تا نگاهي کنيم به مجموعه آن‌چه به آن «فرهنگ ايراني» مي‌گوييم.

پشت بند هر قصه، صفحه‌اي با عنوان «ضرب الملل» وجود دارد که حاصل سرک کشيدن «مَهنوش رضايي» در ضرب‌المثل‌هاي مردم دنياست. در اين صفحه نقش واژه‌ها و اسم‌ها در شکل‌گيري مفهومي متفاوت در يک فرهنگ و زبان ديگر، به خواننده  نشان داده مي شود.

کتاب ضرب المسائل توسط «نشر آثار برتر» منتشر شده و از طريق وبسايت طنزپردازي قابل خريداري است.

 

 

 

 

لینک کوتاه مطلب : http://dtnz.ir/?p=313952
نظر بدون فحش شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.