تیزر خفن در حلقه رندان

محفل شعر در حلقه رندان که دیگر نیازی به معرفی ندارد.

تیزر زیر تبلیغی است برای بازگشت مجدد در حلقه رندان پس از چند ماه که به دلیل کرونا فقط به صورت مجازی برگزار می‌شد.

 

شب‌های شعر طنز «در حلقه زندان» نخستین و مهم‌ترین شب شعر طنز در کشور است. برگزاری این شب‌های شعر به همت زنده یاد ابوالفضل زرویی که نخستین مدیر دفتر طنز حوزه هنری بود انجام گرفت.

مرداد ماه ۱۳۸۰ حوزه هنری شاهد اجتماع طنزپردازانی بود که تا پیش از آن تریبونی رسمی برای قرائت آثار خود نداشتند. البته در این باره که «در حلقه رندان» چه تأثیراتی بر جریان شعر رسمی طنز گذاشته است،‌ سخن بسیار است و این مختصر جای اشاره به آن نیست.

همچنین چندین سال است که دفتر طنز برگزاری جلسات استانی در حلقه رندان را نیز در دستور کار خود قرار داده است.

اگر بخواهیم به شهرهایی که شاهد برگزاری جلسات در حلقه رندان در خود بوده‌‌اند اشاره کنیم، باید بسیاری از شهرهای ایران را نام ببریم!

در حال حاضر بسیاری از استان‌ها و شهرهای کشورمان شب‌های شعر طنز خود را با عناوین مستقل و منحصر به شهر و استان خود در سطوح استانی و کشوری با همکاری این دفتر برگزار می‌کنند.

برای نمونه به چند مورد در این خصوص اشاره می‌کنیم:

قمپز (استان قم)، قندشکن (استان یزد)، خنداخند (اصفهان)، شکرپنیر (خراسان شمالی)، دوگوله (استان مرکزی) و …

رندان تشنه‌لب نیز عنوان شب شعری است که در در ماه‌های محرم و صفر برگزار می‌شود. در این برنامه شاعرانی که در طول سال از آنها شعر طنز می‌شنویم، عشق و ارادت‌شان را به سالار شهیدان در قالب اشعار آیینی‌شان متجلی می‌کنند. این برنامه نیز از سال ۱۳۸۲ در حوزه هنری برگزار می‌شود.

در حلقه رندان معمولا در آخرین یکشنبه هر ماه برگزار می‌‌شود.‌ مگر اینکه خلاف آن ثابت شود! به همین خاطر می‌توانید اخبار این برنامه را در همین سایت دنبال کنید.

پایان

لینک کوتاه مطلب : http://dtnz.ir/?p=314982
نظر بدون فحش شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.