کباب شناسی نوین

کباب شناسی نوین

نویسنده: الهه ایزدی

منوی رستوران‌ها و کتاب‌های آشپزی پر از دستور پخت کباب‌های مختلف است. منتها هیچ‌جا چیزی راجع به معنا و مفهوم خود کباب نوشته نشده. ما برای اولین‌بار شما را با معنای واقعی انواع کباب آشنا می‌کنیم.

کباب شناسی نوین

تاس‌کباب: ریسک خوردن این کباب بالاست. هرکس تاس‌کباب بخورد احتمال دارد که تاسی بگیرد. تاس هم نشود، موهایش یکی بود یکی نبود می‌شود.

پس اگر درگیر قیافه و ظاهر نیستید و معتقدید کچل‌ها شانس دارند، با خیال راحت آن را نوش جان کنید.

جوجه کباب: به کباب کوچولو جوجه‌کباب می‌گویند. این کباب هنوز سری توی سرها درنیاورده و به‌قول‌معروف فِنچ است و دهانش بوی شیر می‌دهد. به همین‌خاطر آن را «جوج» هم صدا می‌زنند. لاکچری‌ترین حالت خوردنش هم آخر هفته‌هاست، کنار دریا و با شلوارک.

کباب کوبیده: همان‌طور که از اسمش پیداست، یعنی له و لَورده و خسته. خوراک بچه‌های هنر است که با تیپ و قیافه‌شان سِت کنند.

غیرهنری‌ها حتما باید با پیاز فراوان بخوردندش وگرنه سر زانوهای شلوارشان پاره می‌شود.

کوبیده نگینی: مخصوص روز خرید حلقه نامزدی است و البته بهتر است که اسم عروس خانم هم نگین باشد.

اگر اسمش این نبود، ترجیحا تا وقتی در کبابی هستند، او را نگین صدا بزنند تا مشکلی پیش نیاید.

کباب ترش: کبابی‌ست که مانده و خراب شده و قیمت پایین‌تری نسبت به بقیه کباب ها دارد. اگر از مزه ترشی لذت می‌برید، این کباب باب میل شماست. منتها شاید مدت زیادی توی معده‌تان باقی نماند و با آتشفشانی فعال بیرون بیاید!

کباب برگ: در پخت این نوع کباب از برگ درختان استفاده می‌شود و مناسب کسانی است که گیاه‌خواری می‌کنند. نوع برگ به‌کار‌رفته بستگی به نوع درخت‌های اطراف کبابی دارد. ریسک خوردن این کباب به دلیل سم‌پاشی درختان خیابان، بالاست.

سلطانی: مخصوص خانواده‌های اشرافی است. اگر غیراشراف‌زادگان به آن دست بزنند کهیر می‌زنند. دست زدن با دستکش به‌دلیل عدم تماس مستقیم، مشکلی ایجاد نمی‌کند.

کباب چنجه: از چِینج انگلیسی می‌آید؛ یعنی به محض این که روی میزتان آمد، باید با غذای میز بغلی عوضش کنید. اگر روی دور شانس باشید و غذای آن‌ها بهتر باشد، بُرد کرده‌اید.

دنده کباب: این کباب باید پشت فرمان و موقع تعویض دنده خورده شود که قطعا جریمه می‌شوید. البته می‌توانید آن را توی خانه و بدون جریمه شدن بخورید به‌شرطی که موقع خوردن، دنده‌های چپ یک شیر گرسنه را با دست بشمرید.

کباب تابه‌ای: فقط مخصوص دبستانی‌هایی است که تا حرف ب را خوانده‌اند. اگر تا پ یا ج خوانده باشند و کباب تابه‌ای بخورند، هرچه یادگرفته‌اند را فراموش می‌کنند و دوباره باید از الف بخوانند.

کباب ترکی: برای خوردنش حتما باید زبان ترکی بلد باشید و اگر این زبان را ندانید و بخوریدش، چند ساعت بعد زبان خودتان را هم فراموش می‌کنید. اگر اتفاقی این کباب را خوردید، چندبار بالا و پایین بپرید و صدای اره‌‌برقی دربیاورید، به احتمال زیاد خطر رفع می‌شود.

پایان

برای مطالعه سایر مطالب اینجا کلیک کنید.

لینک کوتاه مطلب : http://dtnz.ir/?p=318912
نظر بدون فحش شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.