پژمان جمشیدی حالا چندین و چند گل ملی دارد

معرفی‌نامه‌ای برای پژمان خان جمشیدی

معرفی‌نامه‌ای برای پژمان جمشیدی

نویسنده: مهدی صالحی

هرکجا فیلم و سریال کمدی باشد پای پژمان در میان است.

این گفته من نیست، گفته یک فرد یونانی است که در زمانه رم باستان هم عصر و یا شاید هم صبح متقارن با انیشتن در آمریکا می‌زیسته و این نظریه را همین چند لحظه پیش به ذهن مبارکم خطور کرد که «هرکجا فیلم و سریال کمدی باشد پای پژمان در میان است».

این فیلسوف درشت در تفسیر این جمله می‌فرماید: در هر زمانه‌ای یک نفر فدا می‌شود تا بقیه به راحتی نفس بکشند و بتوانند به زندگی روزمره خود اعم از مهمانی در انواع مجاز و غیرمجاز و جدا و قاطی، مسافرت شمال مثل من و شما البته نه مثل شمالی که ما می‌رویم بلکه مسافرت به شمال کشورهای مختلف ولی مهم شمال است و الان با اوضاع قیمت دلار بیشتر شمال غربی، حضور گسترده در فضای مجازی به عناوین مختلف از سلبریتی تا تبلغ کفش و لوازم آرایشی و انواع فعالیت‌های دیگر که همه فرهنگی هستند، بپردازند.

در دهه ۷۰ این امر مهم بر عهده خانواده رجبی بود و در دهه ۸۰ باز رجبی بود ولی مهران‌شان و در دهه ۹۰ این پژمان جمشیدی است که با فدا کاری در تمام کانال‌ها از کانال تلویزیون تا کانال سوئز و تمامی پرده‌ها از پرده نقره‌ای سینما تا پشت پرده تئاتر پس از اجرا که این پشت پرده با آن پشت پرده تفاوت‌های بسیار دارد که اگر توضیح نمی‌دادیم باید می‌رفتیم پشت پرده توضیح می‌دادیم، حضور دارد.

سخت در اشتباهید عمراً ما اینها را بگوییم که برای سریال زیرخاکی برنده جایزه بهترین کمدین مرد در سال ۱۴۰۰ شده است و بهترین فیلم‌هایش تگزاس، دینامیت، خوب بد جلف و سریال‌های زیرخاکی، دیوار به دیوار و پژمان است.

فیلم‌های خط فرضی، جهان با من برقص و علفزار کارهای جدی پژی بوده ولی چون جدی بوده ما هیچ اسمی از آنها نمی‌بریم.

اصلا از اینجا به بعد خودتان در گوگل بزنید پژ خط اول می‌آورد پژمان جمشیدی بروید بخوانید.

ولی این چند خط را بخوانید این حواشی زندگی کسی است که شاید خودش هم از این حواشی بی‌خبر باشد.

در کل زندگی پژمان آنقدر با حاشیه همراه است که انسان نمی‌داند از کدام بگوید.

از نداشتن بچه به خاطر ازدواج نکردن و یا از اختلافش با سام درخشانی بر سر جای پارک جلو چلوکبابی که پژمان به نشانه اعتراض دو بطری نوشابه خورد و یا التماس کردنش به ساندویچی سر کوچه برای پرداخت پول ساندوچ مرغی که گرفته بود.

یا اینکه در اکثر کارها هر کجا راه بدهد در مورد گل ملی‌ش صحبت می‌کند و هزاران هزار حواشی ریز و درشت دیگر که شاید گفتنش درست نباشد.

مگر ما فضول مردیم که بدانیم او چند سالش است و چند فیلم بازی کرده و بهترین فیلم‌هایش چیست و یا چرا ازدواج نمی‌کند و دلیل اختلافش با سام درخشانی چیست؟

به ما چه مربوط که عاشق پیتزا است ولی از غذاهایی که اسم‌شان غذای فوری یا همان فست فود است لذت می‌برد و یا شاید هم نمی‌برد.

خودش می‌داند با لذت ما در زندگی خصوصی او با لذت دخالت نمی‌کنیم.

به هر حال این پژمان با آن پژمان که روزی تنها افتخارش یک گل ملی بود هیچ فرقی نکرده و در هر دو حالت ما را میخکوب می کند .

اگر در این اندیشه هستید که بگوییم پژمان جمشیدی که برای زدن پژمان آنقدر گرفتاری است که شیفت را باید بگیرید و ز را بزنید تا ژ بشود و بشود نوشت پژمان و ما با این همه دردسر در نوشتن پژمان حالا بیاییم بگوییم او زاده ۲۰ شهریور ۱۳۵۷ است و تا سال ۱۳۸۸ فوتبال بازی کرده و از سال ۱۳۹۰ که وارد عرصه بازیگری شده در ۵۶ اثر اعم از سینما، تئاتر، تلویزیون (همان تی‌وی فرنگی چش بود دو ساعت فکر کردیم املاء تلویزیون چگونه است) و برنامه‌های گفتگو محور (رئالیتی‌شو خودمان) حضور داشته و هفت بار نامزد دریافت جایزه از جشنواره‌های خارجی برای آن‌ور آبی‌ها و داخلی برای خودمان شده است، سخت در اشتباهید عمراً ما این‌ها را بگوییم خودتان در گوگل بزنید پژ خط اول می‌آورد پژمان جمشیدی بروید بخوانید.

به هر حال این پژمان با آن پژمان که روزی تنها افتخارش یک گل ملی بود هیچ فرقی نکرده و در هر دو حالت ما را میخکوب می‌کند.

پایان

برای مطالعه معرفی سایر کمدین‌ها و طنزپردازان اینجا کلیک کنید

لینک کوتاه مطلب : http://dtnz.ir/?p=316655
نظر بدون فحش شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.