پنارت قسمت پنجم

رادیو پنارت قسمت پنجم

پادکست پنارت رادیویی طنز است که به اتفاقات فوتبالی و غیرفوتبالی در جام‌جهانی قطر می‌پردازد، با مهمانان متنوعی گفت‌وگوی شوخ‌طبعانه دارد و کشورهای حاضر در جام جهانی را معرفی می‌کند.

در قسمت پنجم پادکست پنارت، ما به یکی از برترین تیم‌های ادوار مختلف جام جهانی یعنی اسپانیا پرداختیم و یک گفت‌وگوی ویژه با استاد داوود حیدری داشتیم.

گفت‌وگویی حول محور فوتبال و خاطره و حاشیه و جام‌جهانی.

رادیو پنارت قسمت پنجم

این پادکست طنز و شنیدنی را اینجا بشنوید:

پادکست پنارت حاصل همکاری دفتر طنز حوزه هنری و گروه فرهنگی سماوا است که فعلا به جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر می‌پردازد. در آینده شاید به چیزهای دیگری هم بپرددازد.

برای شنیدن سایر قسمت‌ها و پادکست‌های دیگر اینجا کلیک کنید.

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپاست، شامل چندین منطقه خودمختار که با دولت و مجلس و بودجه و حتی پرچم مستقل اداره میشن.

«آندلس» یکی از این مناطق بود که سال‌ها پیش توسط مسلمانان آفریقایی‌تبار فتح شد و به این ترتیب مسلمونا چیزی حدود هشتصد سال در اسپانیا حکومت کردند.

اما مردم قدرنشناس و بی‌چشم‌و‌روی اسپانیا، تحت تأثیر و شانتاژ رسانه‌های معاند، در پی تحقق یه سری امور خاک‌بر‌سری دیگه، زدن زیر میز و فاز انقلابی گرفتن.

بی‌کفایتی شاهان و فساد درباریان و اشتغالشون به فسق و فجور و سبک زندگی غیراسلامی هم بی‌تأثیر نبود و مع‌الاسف اسلام به نفع مسیحیت نتیجه رو واگذار کرد.

با سقوط اسلام در اسپانیا، برکت از زندگی مردم رفت، اما بنیان خانواده‌ها چندان متزلزل نشد.

علی‌ای‌حال اگر در یک روز معمولی در مادرید قدم بزنید، آدم‌هایی رو خواهید دید که با شلوارک چهارخونه توی خیابون‌ها می‌دوئن و از در و دیوار بالا می‌رن، یا روی سقف نیسان‌های آبی ایستادن.

در صورتی که در چنین موقعیتی قرار گرفتید، خونسردی خودتون رو حفظ کنید، طوری نیست، فقط گاو دنبالشون کرده.

نگران اینکه رنگ لباستون قرمزه و گاو رو عصبانی‌تر می‌کنه هم نباشید، این یک باور کارشناسی‌نشده و غلطه. گاوها کوررنگی دارن و رنگ لباس و حتی دستمال‌های مسابقات گاوبازی، به شاخشون هم نیست.

پایان

لینک کوتاه مطلب : http://dtnz.ir/?p=317005
نظر بدون فحش شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.