مکتب خانه طنز ۱۰۹ برگزار شد

مکتب خانه طنز ۱۰۹ برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و خصوصی دفتر طنز حوزه هنری یکصد و نهمین جلسه مکتب‌خانه طنز با موضوع «روش اغراق در کمدی» برگزار شد.

این کارگاه که با مدیریت رضا ساکی در روز شنبه ۲۸ مردادماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۶ واقع در سالن شماره یک طبقه دوم حوزه هنری برگزار شد میزبان علاقه‌مندان طنز و طنزنویسی بود.

گزارش تصویری مکتب خانه طنز ۱۰۹ را ببینید:

در مکتب‌خانه طنز ۱۰۹ دو داستان طنز «سوزنبان» از خوان خوزه آریولا و «لوله‌ها» اثر کورت کوزنبرگ مورد نقد، تحلیل و بررسی قرار گرفت و حضار در مورد تکنیک‌های کمدی آنها گفت‌وگو کردند. همچنین آقای ساکی در مورد تعاریف و مثال‌های مبالغه، اغراق و غلو و تفاوت آن‌ها با هم نیز صحبت کردند.

ورود و شرکت در این جلسه برای همه آزاد و رایگان بود.

گفتنی است مکتب‌خانه طنز در دفتر طنز حوزه هنری کار خود را در تیرماه سال ۱۳۹۳ زیر نظر رضا ساکی شروع کرده و در این سال‌ها طنز نویسان بسیاری به جامعه طنز کشور معرفی شدند.

این جلسات تا قبل از کرونا نیز به صورت حضوری و بعد از شیوع کرونا، با همکاری پایگاه خبری گلونی به صورت مجازی و آنلاین برگزار می‌شد و این روزها مجدداً به صورت حضوری در حوزه هنری برگزار می‌شود.

دفتر طنز حوزه هنری که آموزش طنز و کمدی را یکی از اهداف جدی خود می‌داند در کنار مکتب‌خانه طنز جلساتی دیگری مانند شب شعر «در حلقه رندان»، جلسه نقد و بررسی آثار طنز «دگرخند»، جلسات نمایشنامه‌خوانی طنز «خنده در صحنه»، نمایش و نقد و بررسی فیلم‌های کمدی «نور، صدا، دوربین، خنده» و… را برگزار می‌کند.

پایان

برای آگاهی از سایر برنامه‌ها اینجا کلیک کنید.

لینک کوتاه مطلب : http://dtnz.ir/?p=319073
نظر بدون فحش شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.