محفل قندشکن با موضوع امنیت برگزار ‌شد

محفل قندشکن با موضوع امنیت برگزار ‌شد

سی و نهمین محفل طنز «قندشکن» با موضوع «نعمت امنیت» با حضور دادستان یزد در حوزه هنری استان یزد برگزار ‌شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان یزد، سی و نهمین محفل طنز «قندشکن» با موضوع «نعمت امنیت» (امنیت اجتماعی و امنیت اخلاقی) با حضور محمدرضا حدادزاده دادستان یزد، حجت‌الاسلام مجتبی صداقت رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، محمدصادق کوچک‌زاده و حسام سالکی روسای قبلی و فعلی حوزه هنری استان یزد، مجید دهقان بنادکی معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی دادگستری استان یزد، علی حکیمیان معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، حمید زارع معاون سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و جمعی از شاعران و طنزپردازان در حوزه هنری یزد برگزار ‌شد.

در این محفل ۱۴ شاعر طنزپرداز آثار خود را در زمینه امنیت، حجاب، آسیب‌های اجتماعی و موضوع آزاد ارائه کردند.

حجت‌الاسلام مهدی پرنیان مسئول دفتر طنز حوزه هنری یزد، حسن حاتمی‌بهابادی، محمدجواد حلوایی، علی محمد شهیدی‌فر، علی رمضانی، محمدحسن نجفی، علی برزگری خانقاه، محمد عظیمی، سیدمهدی واحدی اردکانی، صادق بهجت، غلامرضا پهلوان‌نژاد، محمود کیان آرا، علی جلیلی و محمد مهدی شفیعی در این برنامه به شعرخوانی پرداختند.

در پایان با حضور دادستان یزد از شاعران و طنزپردازان شرکت کننده در نخستین جشنواره طنز عدلیه «دادخند» و دست‌اندرکاران برگزاری این رویداد هنری تجلیل شد.

اولین جشنواره طنز «دادخند» با هدف رشد و شکوفایی استعدادهای ادبی طنز و خلق آثار ادبی مانا و اثرگذار با موضوع عدلیه در دو بخش «جرائم و آسیب‌های اولویت‌دار» و «دستگاه قضایی»، تابستان امسال با همکاری دادگستری کل استان یزد، حوزه هنری یزد، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد برگزار شد.

محفل طنز «قندشکن» از دهه فجر ۱۳۹۵ با هدف ترویج طنز عفیف و سالم، حفظ و انتشار اصطلاحات بومی و محلی، آشنایی خانواده‌ها و فرزندان با شیوه شوخی صحیح و سالم، پرورش خلاقیت‌های ادبی، حمایت از استعدادهای بومی برای تولید طنز فاخر، ایجاد فضای شاد، بانشاط و امیدبخش در جامعه و همچنین تقویت و ارتقاء دانش طنزپردازان جوان و خلاق در حوزه هنری یزد آغاز به کار کرده و امروز یکی از محافل فعال و اثرگذار در حوزه طنز کشور به شمار می‌آید.

نویسندگان، شاعران، طنزپردازان و علاقه‌مندان می‌توانند آثار طنز خود را در انواع شعر، نثر، داستان و استندآپ جهت خواندن و اجرا در این محفل از طریق رایانامه qandshekan@gmail.com یا شماره ۰۹۱۳۲۵۹۷۰۱۲ ارسال كنند.

پایان

برای مطالعه سایر خبرها اینجا کلیک کنید.

لینک کوتاه مطلب : http://dtnz.ir/?p=316835
نظر بدون فحش شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.