ماجراهای تابستان

ماجراهای تابستان

نویسنده: محمدحسین دهقانی ابیانه

ماجراهای تابستان؛ تابستان دومین فصل از هر سال شمسی است که کودکان و نوجوانان و جوانان به امید این سه ماه، ۹ ماه درس می‌خوانند.

درس خواندن در این ۹ ماه یک عمل واجب است ولی ممکن است در افرادی، این عمل نادیده گرفته شود.

این نادیده‌گیری بیشتر در سنین بالای هجده سال اتفاق می‎افتد و حضور در دانشگاه برای عده‌ای که در آن حاضر هستند یا قرار است از این به بعد حاضر بشوند، یکی از علت‌های آن است.

آیا محیط دانشگاه، باد را به پشت این رده سنی می‌زند؟ آیا ساختمان‌های دانشگاه‌ها تیغ دارد؟ صندلی‌هایش تیغ دارد؟

کسی جواب این سوالات را نمی‌تواند بدهد و بهانه‌جویی دانشجویان برای پاسخگویی به این سوالات ابهام‌خوار، خود موجب ابهام دیگری می‌شود.

در تابستان‌ها، مدرسه و دانشگاه تعطیل است، البته که مدرسه تعطیل‌تر از دانشگاه است و در دانشگاه می‌توانید دانشجویانی را ببینید که مشغول انجام کارهای تحقیقا… مطمئنید اینجا دانشگاهه؟ آقا چیکار می‌کنی؟ اتاق‌خوابه اینجا خانم؟ بی‌تربیت!

ماجراهای تابستان

همانطور که می‌دانیم، دانشگاه‌ها در زمان‌های قبل نچندان دور، محل تحصیل علم و اخلاق (به‌صورت توام) بود که با جدا کردن اخلاق به علت بها دادن بیش از حد به علم، علم هم از دانشجو جدا شد و هرکدام از این سه جزء، ساز خودشان را می‌زنند و اساتید دانشگاه هم با قدرت به وزین‌تر کردن کارنامه عملکردی‌شان می‌پردازند و بقیه مسئولین دانشگاه نیز… ولش کن!

سعی کنید در تابستان به دانشگاه نروید، به هر حال به اندازه کافی در نُه ماه درس نخواندید و بوفه‌ها و محوطه چمن را رونق دادید، حداقل در تابستان حُرمت را نگه دارید و با رفقا و غیر رفقایتان در این محل جمع نشوید.

ممکن است برخی از شما به خانواده گفته باشید که دانشگاه می‌روید تا نپرسند کجا می‌روید که این موضوع نباید به شما اجازه بدهد که دانشگاه را به محیط خصوصیتان اشتباه بگیرید.

برخی دانشجویان در ابتدا تابستان که ماه تیر است، مشغول به امتحان دادن باشند. توصیه ما به آن‌ها، درس خواندن در طول ترم است؛ البته که دیر است اما ماهی را هروقت از آب بگیرید، تازه است. (از محل‌های مجاز، ماهی تهیه کنید تا آت و آشغال تحویلتان ندهند)

بعد از امتحان نیز به محوطه چمن نروید و آنجا را نیز مانند برگه‌تان، آباد نکنید، بروید درس امتحان بعدتان را بخوانید و اگر امتحان بعدی ندارید، بروید خانه و به کارهای بدتان فکر کنید.

چیدن برنامه سفر نیز از کارهای مناسبی است که می‌توانید انجام دهید تا هرچه بیشتر از محل جنایت دور شوید و پایتان گیر نشود.

تابستان از فصل‌های دوست‌داشتنی است (انگار کلا چندتا فصل داریم!) و میوه‌های دلپذیر آن، آب را بر دهان راه میندازد. از کلاه و کرم ضدآفتاب و عینک استفاده کنید و جلوی کولر نخوابید تا نچایید و تابستان، زهرتان بشود.

پایان

برای مطالعه سایر مطالب اینجا کلیک کنید.

لینک کوتاه مطلب : http://dtnz.ir/?p=318740
نظر بدون فحش شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.