قندشکن بيست و هشتم را در فضاي مجازي تماشا کنيم

به گزارش روابط عمومي دفتر طنز حوزه هنري بيست و هشتمين محفل طنز قندشکن سه‌شنبه ۱۴ بهمن، ساعت ۱۸ به صورت مجازي و از طريق صفحه Qandshekan به خانه‌ها مي‌آيد.

اين ويژه‌برنامه به همت حوزه هنري استان يزد و سازمان فرهنگي، اجتماعي، ورزشي شهرداري يزد برگزار ‌مي‌شود.

 

حجت الاسلام مهدي پرنيان مسئول دفتر طنز حوزه هنري استان يزد گفت: محفل طنز «قندشکن» يکي از محافل فعال و اثرگذار در حوزه طنز کشور است. اين محفل ادبي در دهه فجر ۱۳۹۵ با حضور ناصر فيض مدير دفتر طنز حوزه هنري و جمعي از طنزپردازان و شاعران استان و کشور در حوزه هنري يزد آغاز به کار کرد.

با اشاره به اهداف و برنامه‌هاي اين محفل و ظرفيت‌هاي خوب استان در زمينه‌هاي فرهنگي، هنري و ادبي ادامه داد: «قندشکن» در پي ترويج طنز عفيف و سالم و همچنين پرورش استعدادهاي ادبي و حمايت از طنزپردازان جوان، خلاق و پوياست.

خلق جاذبه‌هاي سالم و مفرح براي جوانان با استفاده از طنز به عنوان زيباترين قالب براي انتقال پيام‌، ايجاد فضاي همدلي، نشاط و اميد در جامعه با بهره‌گيري از اين هنر و ترويج سبک زندگي اسلامي با زبان کنايه، طنز و شوخ‌ طبعي از ديگر اهداف اين محفل است.

اين محفل قبل از شيوع کرونا به صورت ماهانه برگزار مي‌شد. سعي کرديم در دوران کرونا نيز اين برنامه تداوم داشته باشد و محفل بيست و هشتم، چهارمين محفل در دوران کرونا است که به صورت مجازي برگزار مي‌شود.

از همراهي خوب و دلگرم کننده طنزپردازان استان و کشور و همچنين مردم و مسئولان از اين محفل طنز تشکر مي‌کنم. نکات نغز و لطيفي که در اين محفل از زبان شاعران و طنزپردازان بيان مي‌شود همگي در راستاي اصلاح کاستي‌ها و ناراستي‌ها در جامعه است و هدف طنز هم جز اين نيست.

اين برنامه در دو موضوع بومي و بين‌الملل برگزار مي‌شود که آلودگي‌ها (هوا، محيط، ذهني، بصري) از جمله مضامين بخش بومي و بُت بزرگ (افول آمريکا و رويدادهاي جهاني) موضوعات بين‌المللي اين محفل است.

لینک کوتاه مطلب : http://dtnz.ir/?p=313611
نظر بدون فحش شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.