فصل سوم نون خ؛ دردسرهای نورالدین ادامه دارد

فصل سوم نون خ؛ دردسرهای نورالدین ادامه دارد

نویسنده: سارا ملاعباسی

سریال نون خ به کارگردانی سعید آقاخانی و نویسندگی امیر وفایی، جزو پرمخاطب‌ترین سریال‌های تلویزیونی سال‌های اخیر بوده که در سه فصل تولید شده است.

هر فصل از این سریال داستان متفاوتی دارد که سبب شده هر فصل ویژگی‌های خاص خودش را داشته باشد و به تکرار نیفتد.

فصل سوم نون خ با عروسی شیرین و فریبرز شروع می‌شود و با نیامدن داماد به عروسی و گم‌شدن او، گره اصلی داستان شکل می‌گیرد. اما این فقط بخشی از دردسرهای جدید نورالدین خانزاده است و داستان‌های جدید در راه هستند.

از بازیگران این فصل می‌توان به سعیدآقاخانی، سیروس میمنت، شیدا یوسفی، علی صادقی و … اشاره کرد.

نون خ ۳ برخلاف سریال‌هایی که از سری قبلی خود ضعیف‎تر ظاهر می‌شوند، همانند فصل اول و دوم، پرمحتوا و با طنز روز همراه بود.

داستان پیدا کردن طلا در معدن، ازدواج صوری نورالدین خانزاده، ازدواج ناموفق شیرین، بازگشت سیروس از تهران و یا تورلیدر شدن مهیار، خرده داستان‌هایی هستند که هر کدام ظرفیت پرداخت مفصل را دارند و نویسندگان این فصل به خوبی از پس آن برآمده‌اند.

در این فصل نیز شاهد تکرار و تکیه‌جملات مختلف هستیم که غالباً به مسائل روز گره خورده‌اند و برای مخاطب ملموس‌تر هستند.

موضوعاتی مثل خشک شدن دریاچه بختگان و نجات فلامینگوها، اشاره به محرومیت عیسی آل‌کثیر و استفاده نادرست از موقعیت تورلیدری مهیار، نمونه‌هایی از نقدهای اجتماعی است.

این سکانس‌ها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که گاهی می‌توان بدون نیاز به آگاهی نسبت به داستان اصلی، آنها را تماشا کرد و با آن خندید.

در کل این فصل از سریال نون خ را می‌توان همانند فصل‌های قبلی دوست داشت، با آن خندید و از آن درس گرفت.

موضوعی که در سریال‌های کمدی این روزها کمتر دیده می‌شود و سعیدآقاخانی و گروهش به خوبی از پس آن برآمده‌اند. به طوری که مخاطب از دیدن هر سه فصل آن رضایت دارد و منتظر فصل بعدی آن می‌ماند.

پایان

برای مطالعه نقد و بررسی سایر فیلم‌های کمدی اینجا کلیک کنید.

لینک کوتاه مطلب : http://dtnz.ir/?p=317500
نظر بدون فحش شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.