رادیو پنارت (قسمت دوم)

رادیو پنارت (قسمت دوم)

پادکست پنارت رادیویی طنز است که به اتفاقات فوتبالی و غیرفوتبالی در جام‌جهانی قطر می‌پردازد، با مهمانان متنوعی گفت‌وگوی شوخ‌طبعانه دارد و کشورهای حاضر در جام جهانی را معرفی می‌کند.

در قسمت اول پادکست پنارت، ما به میزبان جام جهانی یعنی کشور قطر پرداختیم و یک گفت‌وگوی ویژه با جناب آقای مسعود فروتن داشتیم.

گفت‌وگویی حول محور فوتبال و خاطره و حاشیه و جام‌جهانی.

این پادکست طنز و شنیدنی را اینجا بشنوید:

پادکست پنارت حاصل همکاری دفتر طنز حوزه هنری و گروه فرهنگی سماوا است که فعلا به جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر می‌پردازد. در آینده شاید به چیزهای دیگری هم بپرددازد.

برای شنیدن سایر قسمت‌ها و پادکست‌های دیگر اینجا کلیک کنید.

 

انگیس همان کشور زیبایی است که در المپیک تحت عنوان بریتانیای کبیر حضور پیدا می‌کند تا با ورزشکاران ولز و ایرلند شمالی و اسکاتلند بتواند مدال بگیرد؛ اما در فوتبال که گویا خیلی بی‌صاحاب است جدا جدا شرکت می‌کند.

مثلا در قطر تیم ملی انگلیس با خودش هم‌گروه است. این ماجرا به همان اندازه احمقانه است که ازدواج یک نفر با خودش احمقانه است.

فردی که خودش عسل می‌گذارد در دهان خودش. خودش با خودش می‌رود ماه عسل. خودش در ماه عسل به خودش خیانت می‌کند.

خودش از خودش ناراحت می‌شود و طلاق می‌گیرد. خودش از خودش بچه‌دار می‌شود. خودش از خودش شکایت می‌کند و نفقه خودش و بچه‌اش را از خودش می‌گیرد.بگذریم.

انگلیس در شمال غربی اروپا واقع شده است و حدود ۵۴ میلیون نفر جمعیت دارد. ۵۴ میلیون نفری که همه‌شان انگلیسی را فول صحبت می‌کنند.

انگلیس تقریبا به اندازه استان فارس ما مساحت دارد و به صورت پادشاهی مشروطه اداره می‌شود.

الیزابت دوم، ملکه بریتانیا ۲۲ سال از فیفا کوچکتر است و این موضوع نشان می‌دهد حرف مردم اسکاتلند که در موردش ملکه انگلیس می‌گویند «خدا وقتی آدم و حوا را به زمین فرستاد، آنها از الیزابت برگ مو گرفتند» حقیقت ندارد.

فوتبال در انگلیس بسیار پرطرفدار است و لیگ برتر این کشور یکی از حرفه‌ای‌ترین و جذاب‌ترین لیگ‌های فوتبال دنیاست.

اما تیم ملی این کشور با همه دبدبه و کبکبه و تمام بازیکنان بزرگی که در تاریخ داشته است فقط یک بار آن هم به کمک میزبانی و یک سری چیزهای دیگر قهرمان جام‌جهانی شده است.

باید دید انگلیسی‌ها در قطر چه نتیجه‌ای را رقم می‌زنند؟ آیا دست‌شان به جام می‌رسد یا باز هم باید پز مدرک آیلتس‌شان را بدهند!

پایان

 

لینک کوتاه مطلب : http://dtnz.ir/?p=316896
نظر بدون فحش شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.