برترين‌هاي راديو صبا معرفي شدند

حميد رضا افتخاري مدير شبکه راديويي صبا، در جمع برنامه‌سازان اين شبکه از عوامل برترين برنامه‌هاي ارزيابي شده شبکه در فصل تابستان قدرداني کرد.
افتخاري دراين‌باره گفت: جهت ارتقا کيفيت برنامه‌سازي در پايان هر فصل برنامه‌هاي شبکه از نظر کيفي و کمي ارزيابي مي‌شود و نتايج اين ارزيابي تعيين کننده وضعيت حضور و يا حذف برنامه از جدول پخش شبکه در فصل بعدي است. در پايان هر فصل نيز از برگزيدگان اين ارزيابي تقدير مي‌شود.
نتايج ارزيابي برنامه‌هاي فصل تابستان درجمعي صميمي با حضور عوامل برنامه‌ساز در کنار مديران گروه و مديرشبکه اعلام شد.
بر اساس ارزيابي‌هاي انجام شده، برنامه «يخ در بهشت» به عنوان بهترين برنامه شبکه در اين فصل معرفي شد. مهدي استاد احمد تهيه و مهدي فرج‌اللهي اجرا و کارشناسي اين برنامه تقدرا برعهده دارند.
سعيد بيابانکي در اين ارزيابي براي اجراي برنامه «شب سعيد» به عنوان بهترين کارشناس مجري فصل معرفي شد.
بر اساس نتايج از فريبا باقري به عنوان گوينده برتر خانم به خاطر اجراي برنامه «صباهنگ» تقدير شد و لوح تقدير بهترين مجري آقا توسط مدير شبکه به مهدي پر، به خاطر اجراي پرهيجان «مسابقه دوراهي» تعلق گرفت.
در ارزيابي آتيم‌هاي موجود در برنامه‌ها، آتيم پشت صحنه در برنامه «صبح صبا » به عنوان آيتم برگزيده معرفي شد و جايزه بهترين آيتم‌ساز به اميرحسين رنگرز تعلق گرفت.
در ارزيابي نويسندگي برنامه‌ها نيز نويسندگي برنامه «دکترصبا» بيشترين نمره را کسب کرد و از وحيد کمالي‌زاده براي نگارش اين برنامه تقدير شد.
برنامه «بر بوي زلف يار» در اين ارزيابي بهترين تهيه کننده راديويي را داشت و از زهرا قاعدي به عنوان تهيه کننده اين برنامه تقدير شد.
در اين مراسم برنامه‌سازان در فضايي صميمي مطالبات خود را از مدير شبکه درخواست کردند. حميدرضا افتخاري مدير راديو صبا در ابتداي اين جلسه ضمن ابراز خوشحالي براي برگزاري اين جلسه و حضور در جمع برنامه سازان گفت: اين گونه جلسات بايد به طور دوره‌اي برگزار شود، اما پاندمي کرونا مانع آن شده بود.
وي با اشاره با شعار جديد سازمان، يعني هويت محوري و عدالت گستري گفت: خوشبختانه راديو صبا ظرفيت زيادي براي تحقق اين شعار دارد و لازم است برنامه‌ها در توليد به اين موضوع توجه کنند، زبان طنز زبان مناسبي براي انعکاس مطالبات مردمي است و ما بايد به معني واقعي صداي اقشار مختلف باشيم و مطالبه‌گري را سرلوحه کار قرار دهيم، همچنين به هويت اسلامي-ايراني خود توجه داشته باشيم. در راديو صبا همه سوار بر يک قايق هستيم براي ارتقا کيفي بايد به ارتقا محتواي برنامه ها فکر کرد، که اين نيز با تلاش در جهت ارائه ايده‌هاي جديد و کار گروهي ميسر مي‌شود.
افتخاري خطاب به برنامه سازان گفت: با توجه به گسترش رسانه‌ها در ابعاد مختلف زمان تمرکز صرف روي آنتن شبکه به پايان رسيده است، با توجه به تحولاتي که در رسانه و فضاي مجازي صورت گرفته براي اينکه يک برنامه و يک برنامه‌ساز در خلال اين تغييرات حذف نشود بايد به روز باشد و به صورت ??? درجه‌اي برنامه‌سازي کند.
برنامه‌سازي نبايد تنها مبتني بر آنتن شبکه باشد، بخشي از پيام يک برنامه بايد از طريق آنتن منتقل شود و بخشي ديگر از طريق فضاي مجازي و حتي راديو نما. يک برنامه نبايد روي آنتن تمام شود بايد قابليت اشتراک گذاري در فضاي مجازي و دنبال کردن داشته باشد.
وظيفه ما تزريق اميد به جامعه است؛ پس بايد از سياه‌نمايي دوري کنيم و ما بايد صداي مردم باشيم ولي از مطلق گويي بپرهيزيم که باعث سياه نمايي مي‌شود. به ياد داشته باشيد که راديو صبا از شبکه‌هاي مهم معاونت صدا است در جامعه ضرورت نياز مردم به شادي و نشاط از هر چيز بالاتر است و ما با طنز و شوخي پياممان را به گوش مخاطب برسانيم.
مدير شبکه در ادامه به سايت تعاملي جديد شبکه اشاره کرد و گفت: حالا که بستر تعامل با مخاطبان فراهم شده بهتر است برنامه سازان و عوامل برنامه به آن توجه ويژه‌اي داشته باشند و ما در جهت بهبود کيفيت خدمات ارائه شده در سايت از پيشنهادهاي جديد همه عوامل استقبال مي‌کنيم. هريک از برنامه سازان بايد در صفحه برنامه خود در سايت فعال باشد .
هر برنامه ساز بايد بر روي اين هدف متمرکز شود، که برنامه بيشترين مخاطب را در زمان پخش خود را جذب کند و براي اين هدف برنامه‌ريزي کند و کاستي هاي برنامه را برطرف کند.
من از تمام حضار اين جمع از تهيه کننده و نويسنده و گزارشگر توقع ايده‌ها و طرح هاي جديد دارم ما بايد متناسب با نياز مخاطب برنامه‌سازي داشته باشيم حتي در مناسبت‌ها که وقتي برنامه‌سازي متناسب با نياز مخاطب شبکه صورت گيرد باعث جذب مخاطب مي‌شود.
صيانت از زبان فارسي از نان شب براي ما واجب‌تر است، رسانه مرجعي براي تمام اقشارجامعه است لطفا در پاسداشت زبان فارسي کوشا باشيد.
در پايان مدير شبکه صبا از برگزاري جشنواره طنز در شبکه خبر داد و در اين خصوص گفت: به زودي فصل جديد زيرچتر لبخند راهي آنتن مي شود که جزئيات آن متعاقبا اعلام مي شود.
راديو صبا را روي موج اف ام رديف ???,? مگاهرتز بشنويد.
 

لینک کوتاه مطلب : http://dtnz.ir/?p=314051
نظر بدون فحش شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.