اهمیت ناخن در اردیبهشت ماه

اهمیت ناخن در اردیبهشت ماه

نویسنده: محمدحسین دهقانی ابیانه

ناخن چیزی است که توسط بدن انسان یا حیوان تولید شده و تا حد بسیار زیادی سخت است.

این جسم، در چهارپایان سُم نام دارد و در برخی دیگر از حیوانات، پنجه نام دارد و در انسان نیز گاهی به بیل شباهت پیدا می‌کند.

ممکن است در برخی جمع‌های دوستانه اصطلاح «سُم نزن» یا «سُمَت را بیانداز» را شنیده باشیم که این جملات صرفا اصطلاح است و مخاطب در اکثرا قریب به یقین موارد، انسان است.

اما چرا روز ناخن در اردیبهشت‌ماه قرار دارد؟ این سوال، سوال خوبی نیست ولی جواب آن خیلی بهتر است: خب چه روزی از چه ماهی؟

گاهی برخی افراد برای اذیت و آزار دیگران، سوالات نامربوط و شاذ می‌پرسند که در جواب آن‌ها باید با انگشت در چشمشان فرو کرد؛ البته این انگشتان باید ناخنشان را گرفته و فاقد قسمت تیز و برنده‌ای باشند چراکه نباید آسیب به آنان رساند.

بهداشت ناخن بسیار در زیبایی ناحیه سیکس‌پک تاثیرگذار است، ممکن است در ابدای امر بدون اهمیت باشد اما با نگاهی دقیق، فرض شخصی که سیکس‌پک در ناحیه شکم رویانده و ناخن‌هایش چرک و کثیف است، غیرقابل تحمل است.

در آثار ادبیات نچندان قدیمی نیز حضور معیار ناخن کوتاه و تمیز در معیارهای مقبولیت اجتماعی، حائز اهمیت است و حسنی که در دهستان شَلَمرود همراه با والدینش ساکن بود، او بسیار تک و تنها بود. علت این تنهایی، موی بلند و ناخن سیاه، همگی بگید واه واه واه، بود.

حتی فلفلی، قلقلی و مرغ زرد کاکلی نیز حاضر به گذراندن وقت با وی نبودند؛ گفتنی است که آنان جزو چرک‌ترین افراد دهستان شلمرود به‌حساب می‌آمدند و حسنی قصه ما، روی دست آن‌ها زده بود و نشان چِرکولَک شلمرود را به‌دست آورده بود.

در انتها نیز به حمام رفت و ناخن‌هایش را گرفت تا به مدرسه برود که متاسفانه روز جمعه بود و مدارس تعطیل بودند.

با توجه به روند داستان و اهمیت پاکیزگی ناخن در بهداشت و زیبایی فرد، ناخن‌ها را بگیریم و نگذاریم حالت پنجول گربه پیدا بکنند؛ این موضوع تنها به اردیبهشت‌ماه مربوط نمی‌شود و هر دوازده‌ماه سال باید تمیز نگاه داشته شوند.

پایان

برای مطالعه سایر مطالب اینجا کلیک کنید.

لینک کوتاه مطلب : http://dtnz.ir/?p=318058
نظر بدون فحش شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.