آینده زمین

آینده زمین

نویسنده: علیرضا عبدی

هر روز صبح بعد از اخبار تورم، دلار، مسکن، طلا، بورس، سرگردانی مردم برای دریافت وام‌ مسکن و ازدواج، گرانی پراید و… که بگذریم، خبر کشف سیاره‌ای جدید به چشم می‌آید.

یعنی بروبکس ناسا که بالای صد درصدشان هموطن ما هستند، هر روز سیاره‌ای، ستاره‌ای، سیارکی، ستارکی چیزی کشف می‌کنند و به دنبال نشانه‌های حیات روی آن هستند.

این یعنی که ما چه بخواهیم و چه نخواهیم باید روزی از زمین خاکی رخت بربندیم و رهسپار غربت شویم.

اما تابه‌حال فکر کرده‌اید که چه بر سر زمین خواهد آمد و آینده زمین چه خواهد شد؟ با سه پیش‌بینی‌ بنده‌ همراه باشید.

۱. تمام کره‌ زمین کویر می‌شود

فکر کنید، این‌همه خاطرات را گذاشتیم و رفتیم. مگر می‌شود در آن سیاره‌ی غریب، هندوانه نداشت؟!

پس شب‌های تابستان را چطور باید گذراند؟

شب یلدا چه؟ فقط انار… باید آب تمام‌ اقیانوس‌ها را کشید و برد و زد به کاشت هندوانه.‌ جوری که از آن بالا، کره زمین را عین مریخ، خاکی‌رنگ ببینیم.

البته از اتاق فرمان اشاره می‌کنند که ممکن است آن ستاره یا سیاره کذایی، یک کوتوله‌ی فراسرد باشد و شاید با خوردن هندوانه سردی کنیم. ولی این نباید باعث شود که ما لحظه‌ای از به‌فنا دادن منابع آبی این منظومه دلسرد شویم.

به‌جایش از زمینیان گرامی می‌خواهیم حتما فلاسک آب‌داغ و نبات و چوب دارچین و اندکی غرق نعناع برای پیشگیری همراه داشته باشند.

۲. این زمین‌ دیگر آن زمین‌ نیست

زمینی که خالی از سکنه شود، می‌شود محلی برای مصرف و تزریق مواد مخدر توسط معتادان فضایی. کسانی که دستشان به مغزشان نمی‌رسد، پایشان به زمین‌ می‌رسد و می‌نشینند پای دستگاه. حالا نکش کِی بکش!

یا نه. شاید کره زمین بشود محلی برای کنارزدن‌های بین‌ سیاره‌ای که کوچولوی دلبند، شماره یک و دو و حتی سه‌اش را پشت بوته خار انجام دهد.

آب هم که نیست ولی کلوخ زیاد است. در این‌صورت، کودک فضایی دلبند، قضایی حاجت بر روی زمین سفت را می‌آموزد.

۳. زمین‌، خواریده می‌شود

زمین‌خواری، در عین جنگل‌خواری، در کمال دریاخواری، در خدمت ساحل‌خواری، با قوت کوه‌خواری، با صلابت تپه‌خواری، با سرعت دشت‌خواری… سند کره‌ی زمین به نام سه‌ یا نهایت چهار نفر‌ آقازاده زده خواهد شد. خلاص.

پایان

برای مطالعه سایر مطالب اینجا کلیک کنید.

لینک کوتاه مطلب : http://dtnz.ir/?p=318283
نظر بدون فحش شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.